Vishay/Sprague CWR26MB106MCHZ\HR
CWR26MB106MCHZ\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MB106MCHZ\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MB106MCHZ\HR.pdf
Availability of CWR26MB106MCHZ\HR
QUANTITY
CWR26MB106MCHZ\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MB106MCHZ\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26MB106MCHZ\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MB106MCHZ\HR
Related LinksCWR26MB1, CWR26MB106MCHZ\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MB106MCHZ\HR Details Description
Related parts for CWR26MB106MCHZ\HR
Connector Receptacle 19 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
AQUA FIBER PATCH CBL LC/ST 1M datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR BQ500215 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2 NF 2.5% 100VDC AXIA datasheet.pdf