Vishay/Sprague CWR26MC106JBHZ\TR
CWR26MC106JBHZ\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MC106JBHZ\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MC106JBHZ\TR.pdf
Availability of CWR26MC106JBHZ\TR
QUANTITY
CWR26MC106JBHZ\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MC106JBHZ\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26MC106JBHZ\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MC106JBHZ\TR
Related LinksCWR26MC1, CWR26MC106JBHZ\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MC106JBHZ\TR Details Description
Related parts for CWR26MC106JBHZ\TR
REGULATOR 12V-3.3V 7A SIP W/CU S datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
ROLL RUBBER DUAL LAYER GREY datasheet.pdf
RES 51 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf