Vishay/Sprague CWR26MC106KBHA\TR
CWR26MC106KBHA\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MC106KBHA\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MC106KBHA\TR.pdf
Availability of CWR26MC106KBHA\TR
QUANTITY
CWR26MC106KBHA\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MC106KBHA\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26MC106KBHA\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MC106KBHA\TR
Related LinksCWR26MC1, CWR26MC106KBHA\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MC106KBHA\TR Details Description
Related parts for CWR26MC106KBHA\TR
CABLE COAXIAL RG213 13AWG 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CLAMPMETER 40/400AC 400OHM RES datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS CBL MNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 3.3VOUT 33W datasheet.pdf