Vishay/Sprague CWR26MC106MBHA\PR
CWR26MC106MBHA\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MC106MBHA\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MC106MBHA\PR.pdf
Availability of CWR26MC106MBHA\PR
QUANTITY
CWR26MC106MBHA\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MC106MBHA\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26MC106MBHA\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MC106MBHA\PR
Related LinksCWR26MC1, CWR26MC106MBHA\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MC106MBHA\PR Details Description
Related parts for CWR26MC106MBHA\PR
IC DUART 44PLCC datasheet.pdf
PROGRAMMING SOCKETS ST7 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 8PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 15.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.32 OHM 1% 30W datasheet.pdf