ON Semiconductor MM5Z4V7ST5G
MM5Z4V7ST5G picture photo
Mfg. Part Number
MM5Z4V7ST5G
Brief Description
DIODE ZENER 4.7V 200MW SOD523
Datasheet Download
MM5Z4V7ST5G.pdf
Availability of MM5Z4V7ST5G
QUANTITY
MM5Z4V7ST5G Order Process
Ship out your order
Specifications of MM5Z4V7ST5G
Internal Part NumberEIS-MM5Z4V7ST5G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire 19/May/2010
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.7V
Tolerance±2%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MM5Z4V7ST5G
Related LinksMM5Z4, MM5Z4V7ST5G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MM5Z4V7ST5G Details Description
Related parts for MM5Z4V7ST5G
IC BUFFER TRI-ST QD LOW V 14SOIC datasheet.pdf
CONN MINI-D 26POS VERT RECPT datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 500V NP0 1812 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK K OS 3KW datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC SMC datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 178 TYP datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V datasheet.pdf