Vishay/Sprague CWR26MC106MBHB\TR
CWR26MC106MBHB\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MC106MBHB\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MC106MBHB\TR.pdf
Availability of CWR26MC106MBHB\TR
QUANTITY
CWR26MC106MBHB\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MC106MBHB\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26MC106MBHB\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MC106MBHB\TR
Related LinksCWR26MC1, CWR26MC106MBHB\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MC106MBHB\TR Details Description
Related parts for CWR26MC106MBHB\TR
FUSE GLASS 125MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
SIDAC 110-130V 900MA AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
FUSE HOLDER 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 340MA 1.3 OHM TH datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
1.0MM WTB SMT SNGL RA datasheet.pdf