Vishay/Sprague CWR26MC106MCHC\TR
CWR26MC106MCHC\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MC106MCHC\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MC106MCHC\TR.pdf
Availability of CWR26MC106MCHC\TR
QUANTITY
CWR26MC106MCHC\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MC106MCHC\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26MC106MCHC\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MC106MCHC\TR
Related LinksCWR26MC1, CWR26MC106MCHC\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MC106MCHC\TR Details Description
Related parts for CWR26MC106MCHC\TR
CONN HEADER 2POS 2.5MM R/A GOLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.5 OHM 1% 50W datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
GDT 600V 20KA datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC SMC datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 25V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 2.5PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf