Vishay/Sprague CWR26MH106JBHC\TR
CWR26MH106JBHC\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MH106JBHC\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MH106JBHC\TR.pdf
Availability of CWR26MH106JBHC\TR
QUANTITY
CWR26MH106JBHC\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MH106JBHC\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26MH106JBHC\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MH106JBHC\TR
Related LinksCWR26MH1, CWR26MH106JBHC\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MH106JBHC\TR Details Description
Related parts for CWR26MH106JBHC\TR
FILTER BANDPASS 44MHZ 5-SIP datasheet.pdf
LOCATOR ELECTROSTATIC PRECISION datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 SQ WW datasheet.pdf
INDICATOR 110V 22MM FLUSH WHITE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 09VOUT datasheet.pdf
CABLE GRIP ROTATING EYE 0.864M datasheet.pdf
18 POS SOCKET CONN SHS datasheet.pdf
CABLE SOCKET 3POLE datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf