Murata Electronics North America PTGL07BD150N3B51A0
PTGL07BD150N3B51A0 picture photo
Mfg. Part Number
PTGL07BD150N3B51A0
Manufacturer
Product Category
Thermistors - PTC
Brief Description
THERMISTOR PTC 15 OHM
Datasheet Download
PTGL07BD150N3B51A0.pdf
Availability of PTGL07BD150N3B51A0
QUANTITY
PTGL07BD150N3B51A0 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTGL07BD150N3B51A0
Internal Part NumberEIS-PTGL07BD150N3B51A0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - PTC
SeriesPosistor®
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C15
Resistance Tolerance±30%
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Power - Max-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc, 7.3mm Dia x 3.5mm W
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTGL07BD150N3B51A0
Related LinksPTGL07BD1, PTGL07BD150N3B51A0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PTGL07BD150N3B51A0 Details Description
Related parts for PTGL07BD150N3B51A0
JUMPER-H1500TR/A3049S/X 3" datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 2.55V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
SW LIMT SPDT 10A TOP ROL PLNGR datasheet.pdf
MOD PWR ENT DUAL STG 6A SNAP-IN datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LSOP-8 SSR 1 FORM A CTR>100% datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf