Vishay/Sprague CWR26MH106JCHB\TR
CWR26MH106JCHB\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MH106JCHB\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MH106JCHB\TR.pdf
Availability of CWR26MH106JCHB\TR
QUANTITY
CWR26MH106JCHB\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MH106JCHB\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26MH106JCHB\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MH106JCHB\TR
Related LinksCWR26MH1, CWR26MH106JCHB\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MH106JCHB\TR Details Description
Related parts for CWR26MH106JCHB\TR
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC/RFI 230A datasheet.pdf
SINGLE WIRE SEAL FOR J.P.T.CON datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
Y9S-03T1B-02A datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SPDT datasheet.pdf
FIELDPATCHKABEL AWG22/72XIP20 datasheet.pdf
CABLE SOCKET-SOCKET datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf