Vishay/Sprague CWR26MH106MBHA\TR
CWR26MH106MBHA\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MH106MBHA\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MH106MBHA\TR.pdf
Availability of CWR26MH106MBHA\TR
QUANTITY
CWR26MH106MBHA\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MH106MBHA\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26MH106MBHA\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MH106MBHA\TR
Related LinksCWR26MH1, CWR26MH106MBHA\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MH106MBHA\TR Details Description
Related parts for CWR26MH106MBHA\TR
RES 3.9 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 120 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3700K 2SMD datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 720W datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
DSUB STR STB 15 PIN datasheet.pdf
DSUB 15 F CRIMP F0 TIN datasheet.pdf