Vishay/Sprague CWR26MH106MCHA\PR
CWR26MH106MCHA\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MH106MCHA\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MH106MCHA\PR.pdf
Availability of CWR26MH106MCHA\PR
QUANTITY
CWR26MH106MCHA\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MH106MCHA\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26MH106MCHA\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MH106MCHA\PR
Related LinksCWR26MH1, CWR26MH106MCHA\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MH106MCHA\PR Details Description
Related parts for CWR26MH106MCHA\PR
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8TSSOP datasheet.pdf
FUSE GLASS 6.25A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC OPAMP GP 130KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 90POS UNSHD VERT T/H datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.01% 0.3W 1506 datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf