Vishay/Sprague CWR26MH106MCHB\TR
CWR26MH106MCHB\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MH106MCHB\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MH106MCHB\TR.pdf
Availability of CWR26MH106MCHB\TR
QUANTITY
CWR26MH106MCHB\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MH106MCHB\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26MH106MCHB\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MH106MCHB\TR
Related LinksCWR26MH1, CWR26MH106MCHB\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MH106MCHB\TR Details Description
Related parts for CWR26MH106MCHB\TR
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE TELPOWER 10A 80VDC COMPACT datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
RES 160 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 104MHZ 8WSON datasheet.pdf
EC-S2 CONTROL (24/VDC) datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf