Vishay/Sprague CWR26MK106JCHB\HR
CWR26MK106JCHB\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MK106JCHB\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MK106JCHB\HR.pdf
Availability of CWR26MK106JCHB\HR
QUANTITY
CWR26MK106JCHB\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MK106JCHB\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26MK106JCHB\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MK106JCHB\HR
Related LinksCWR26MK1, CWR26MK106JCHB\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MK106JCHB\HR Details Description
Related parts for CWR26MK106JCHB\HR
IDC CABLE - MKC40K/MC40F/MCS40K datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 1POS datasheet.pdf
CARD EDGE 100PS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
IC GATE DRIVER 9A 6-DFN datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 33A DIRECTFETL8 datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL 3W LEFT datasheet.pdf