Vishay/Sprague CWR26MK106KBHB\PR
CWR26MK106KBHB\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MK106KBHB\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MK106KBHB\PR.pdf
Availability of CWR26MK106KBHB\PR
QUANTITY
CWR26MK106KBHB\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MK106KBHB\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26MK106KBHB\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MK106KBHB\PR
Related LinksCWR26MK1, CWR26MK106KBHB\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MK106KBHB\PR Details Description
Related parts for CWR26MK106KBHB\PR
IC SWITCH BUS FET QUAD 14-TSSOP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:5 3GHZ 32LQFP datasheet.pdf
XFRMR GATE DRIVE 1:1:1 SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY 100W 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.81 OHM 1% 20W datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 29A 2.12 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
TIP JACKSCREW MALE STAINLESS datasheet.pdf
DC-Coupled Demodulating 120 MHz Logarithmic Amplifier IC datasheet.pdf