TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine CWT-4174-W122-5/9
CWT-4174-W122-5/9 picture photo
Mfg. Part Number
CWT-4174-W122-5/9
Manufacturer
Product Category
Solder Sleeve
Brief Description
COAX TERMINATION KIT RG174
Datasheet Download
CWT-4174-W122-5/9.pdf
Availability of CWT-4174-W122-5/9
QUANTITY
CWT-4174-W122-5/9 Order Process
Ship out your order
Specifications of CWT-4174-W122-5/9
Internal Part NumberEIS-CWT-4174-W122-5/9
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSolderSleeve Wire Splices
Standard Package2,500
Category Cables, Wires - Management
FamilySolder Sleeve
SeriesSolderSleeve CWT, One-Step
TypeWire to Wire
Diameter0.180" (4.5mm), 0.067" (1.7mm)
Length0.827" (21.00mm)
ColorClear
FeaturesPreinstalled Lead Wire
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWT-4174-W122-5/9
CWT-4174-W122-5/9 Details Description
Related parts for CWT-4174-W122-5/9
RES SMD 8.45K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.2A 8DFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 0.174 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 200MA 4.7 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT PIN SLDR datasheet.pdf
RES SMD 16.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf