Connor-Winfield CWX825-20.0M
CWX825-20.0M picture photo
Mfg. Part Number
CWX825-20.0M
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
CWX825-20.0M.pdf
Availability of CWX825-20.0M
QUANTITY
CWX825-20.0M Order Process
Ship out your order
Specifications of CWX825-20.0M
Internal Part NumberEIS-CWX825-20.0M
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWX825-20.0M
Related LinksCWX825, CWX825-20.0M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
CWX825-20.0M Details Description
Related parts for CWX825-20.0M
IC DGTL POT 256POS 10K 14TSSOP datasheet.pdf
CIR BRKR 600MA 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 DIP 216 POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 7W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 600A AC/DC datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.25A 115V datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 16POS datasheet.pdf
BOARD DEMO SX8644-SX8647 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf