Murata Electronics North America CX1SQ2T1003
CX1SQ2T1003 picture photo
Mfg. Part Number
CX1SQ2T1003
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CX1SQ2T1003.pdf
Availability of CX1SQ2T1003
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CX1SQ2T1003 Order Process
Ship out your order
Specifications of CX1SQ2T1003
Internal Part NumberEIS-CX1SQ2T1003
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CX1SQ2T1003 today.
SeriesCX1SQ2
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CX1SQ2T1003
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCX1SQ, CX1SQ2T1003 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CX1SQ2T1003 Details Description
Related parts for CX1SQ2T1003
LCD GRAPHIC DISPL 122X32 WHT BLU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 100MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
RF AMP 1.5GHZ LNA 8DFN datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 4SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 5W T18 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 100C P 48" RBW JACKP NI datasheet.pdf