AVX Corporation CX2520SB13560D0GEJZ1
CX2520SB13560D0GEJZ1 picture photo
Mfg. Part Number
CX2520SB13560D0GEJZ1
Brief Description
Crystal 13.5600MHz 15ppm 8pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX2520SB13560D0GEJZ1.pdf
Availability of CX2520SB13560D0GEJZ1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CX2520SB13560D0GEJZ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CX2520SB13560D0GEJZ1
Internal Part NumberEIS-CX2520SB13560D0GEJZ1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCX2520SB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13.56MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX2520SB13560D0GEJZ1
Related LinksCX2520SB13, CX2520SB13560D0GEJZ1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
CX2520SB13560D0GEJZ1 Details Description
Related parts for CX2520SB13560D0GEJZ1
IC VOLT DETECT 2.1V INV CMOS SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 1% 25W datasheet.pdf
ALLIG CLIP/BNC MALE RG58C/U 18" datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 370MW DO34 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
LED HARDWARE LENS FILTER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
IC REG BCK 1.2V/1.8V 1.5A 20VQFN datasheet.pdf
CTV 39C 38#22D 1#8(TWIN) PIN R datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf