AVX Corporation CX3225GB10000D0HPQCC
CX3225GB10000D0HPQCC picture photo
Mfg. Part Number
CX3225GB10000D0HPQCC
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 10.0000MHz 20ppm 8pF 300 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX3225GB10000D0HPQCC.pdf
Availability of CX3225GB10000D0HPQCC
QUANTITY
CX3225GB10000D0HPQCC Order Process
Ship out your order
Specifications of CX3225GB10000D0HPQCC
Internal Part NumberEIS-CX3225GB10000D0HPQCC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices 12/Nov/2014
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCX3225GB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)300 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX3225GB10000D0HPQCC
Related LinksCX3225GB10, CX3225GB10000D0HPQCC Datasheet, AVX Corporation Distributor
CX3225GB10000D0HPQCC Details Description
Related parts for CX3225GB10000D0HPQCC
IC CLK BUFFER 2:9 350MHZ 32LQFP datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SOP datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Screw, Rivet, Stud datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 29 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
LEC CBI 2MM 3-LEVEL G,G,G datasheet.pdf