AVX Corporation CX3225GB12288P0HPQCC
CX3225GB12288P0HPQCC picture photo
Mfg. Part Number
CX3225GB12288P0HPQCC
Brief Description
Crystal 12.2880MHz 20ppm 18pF 250 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX3225GB12288P0HPQCC.pdf
Availability of CX3225GB12288P0HPQCC
QUANTITY
CX3225GB12288P0HPQCC Order Process
Ship out your order
Specifications of CX3225GB12288P0HPQCC
Internal Part NumberEIS-CX3225GB12288P0HPQCC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
TypeMHz Crystal
Frequency12.288MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)250 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX3225GB12288P0HPQCC
Related LinksCX3225GB12, CX3225GB12288P0HPQCC Datasheet, AVX Corporation Distributor
CX3225GB12288P0HPQCC Details Description
Related parts for CX3225GB12288P0HPQCC
DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO214AC datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OUTLET NEMA5-15R SNAP-IN DUPLEX datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 9V SGL 1KV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
MOSFET P-CH 50V 70MA SSFP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
FIXED IND 2.3NH 700MA 150 MOHM datasheet.pdf