AVX Corporation CX3225GB16384P0HPQZ1
CX3225GB16384P0HPQZ1 picture photo
Mfg. Part Number
CX3225GB16384P0HPQZ1
Brief Description
Crystal 16.3840MHz 20ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX3225GB16384P0HPQZ1.pdf
Availability of CX3225GB16384P0HPQZ1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CX3225GB16384P0HPQZ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CX3225GB16384P0HPQZ1
Internal Part NumberEIS-CX3225GB16384P0HPQZ1
TypeMHz Crystal
Frequency16.384MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX3225GB16384P0HPQZ1
Related LinksCX3225GB16, CX3225GB16384P0HPQZ1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
CX3225GB16384P0HPQZ1 Details Description
Related parts for CX3225GB16384P0HPQZ1
IC INVERTER HEX UNBUFFER 14SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST US8 datasheet.pdf
TFLEX HR420,DC1 9" X 9" datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V BLUE datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMCJ datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 5POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 30W 15V SNGL POS datasheet.pdf