AVX Corporation CX3225GB18432D0HPQCC
CX3225GB18432D0HPQCC picture photo
Mfg. Part Number
CX3225GB18432D0HPQCC
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 20ppm 8pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX3225GB18432D0HPQCC.pdf
Availability of CX3225GB18432D0HPQCC
QUANTITY
CX3225GB18432D0HPQCC Order Process
Ship out your order
Specifications of CX3225GB18432D0HPQCC
Internal Part NumberEIS-CX3225GB18432D0HPQCC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices 12/Nov/2014
Standard Package3,000
SeriesCX3225GB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX3225GB18432D0HPQCC
Related LinksCX3225GB18, CX3225GB18432D0HPQCC Datasheet, AVX Corporation Distributor
CX3225GB18432D0HPQCC Details Description
Related parts for CX3225GB18432D0HPQCC
SOLDER SOLID WIRE 16AWG 63/37 datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 43POS .156 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.8PF 100V 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
PUNCH 070-075-2P-003 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC DAC 16BIT 16CH 40QFN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 500MA SOD523 datasheet.pdf
CAP FILM 0.2UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 20% 250VDC datasheet.pdf