AVX Corporation CX3225GB18432D0HPQZ1
CX3225GB18432D0HPQZ1 picture photo
Mfg. Part Number
CX3225GB18432D0HPQZ1
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 20ppm 8pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX3225GB18432D0HPQZ1.pdf
Availability of CX3225GB18432D0HPQZ1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CX3225GB18432D0HPQZ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CX3225GB18432D0HPQZ1
Internal Part NumberEIS-CX3225GB18432D0HPQZ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS compliant by exemption
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesCX3225GB, Kyocera
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX3225GB18432D0HPQZ1
Related LinksCX3225GB18, CX3225GB18432D0HPQZ1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
CX3225GB18432D0HPQZ1 Details Description
Related parts for CX3225GB18432D0HPQZ1
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
VARISTOR 670V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
DOUBLE M18 SHORT M12 CN PNP NC datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1W PMDU datasheet.pdf