AVX Corporation CX3225GB24576D0HEQZ1
CX3225GB24576D0HEQZ1 picture photo
Mfg. Part Number
CX3225GB24576D0HEQZ1
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 20ppm 8pF 60 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX3225GB24576D0HEQZ1.pdf
Availability of CX3225GB24576D0HEQZ1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CX3225GB24576D0HEQZ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CX3225GB24576D0HEQZ1
Internal Part NumberEIS-CX3225GB24576D0HEQZ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS compliant by exemption
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCX3225GB, Kyocera
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX3225GB24576D0HEQZ1
Related LinksCX3225GB24, CX3225GB24576D0HEQZ1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
CX3225GB24576D0HEQZ1 Details Description
Related parts for CX3225GB24576D0HEQZ1
FIXED IND 1MH 150MA 3.4 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 41.2OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC HOT SWAP CTRL PMBUS 20QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf