AVX Corporation CX3225GB24576P0HPQCC
CX3225GB24576P0HPQCC picture photo
Mfg. Part Number
CX3225GB24576P0HPQCC
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX3225GB24576P0HPQCC.pdf
Availability of CX3225GB24576P0HPQCC
QUANTITY
CX3225GB24576P0HPQCC Order Process
Ship out your order
Specifications of CX3225GB24576P0HPQCC
Internal Part NumberEIS-CX3225GB24576P0HPQCC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices 12/Nov/2014
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCX3225GB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX3225GB24576P0HPQCC
Related LinksCX3225GB24, CX3225GB24576P0HPQCC Datasheet, AVX Corporation Distributor
CX3225GB24576P0HPQCC Details Description
Related parts for CX3225GB24576P0HPQCC
BATTERY PACK 4.8V 1900MAH NIMH datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SER 800MSPS 64VQFN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A/4A DL 28TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 79.6KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LI ION USB/ADP CHRGR SC70JW-8 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 90POS datasheet.pdf