AVX Corporation CX3225GB32000D0HEQCC
CX3225GB32000D0HEQCC picture photo
Mfg. Part Number
CX3225GB32000D0HEQCC
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 20ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX3225GB32000D0HEQCC.pdf
Availability of CX3225GB32000D0HEQCC
QUANTITY
CX3225GB32000D0HEQCC Order Process
Ship out your order
Specifications of CX3225GB32000D0HEQCC
Internal Part NumberEIS-CX3225GB32000D0HEQCC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices 12/Nov/2014
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCX3225GB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)