AVX Corporation CX3225GB32000D0HPQCC
CX3225GB32000D0HPQCC picture photo
Mfg. Part Number
CX3225GB32000D0HPQCC
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 20ppm 8pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX3225GB32000D0HPQCC.pdf
Availability of CX3225GB32000D0HPQCC
QUANTITY
CX3225GB32000D0HPQCC Order Process
Ship out your order
Specifications of CX3225GB32000D0HPQCC
Internal Part NumberEIS-CX3225GB32000D0HPQCC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX3225GB32000D0HPQCC
Related LinksCX3225GB32, CX3225GB32000D0HPQCC Datasheet, AVX Corporation Distributor
CX3225GB32000D0HPQCC Details Description
Related parts for CX3225GB32000D0HPQCC
RES 8.2 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
8 OHM 0.10W 40MM ROUND SPEAKER datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK END 7.62MM 1POS datasheet.pdf
KNIFE UTILITY datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 5TSOP datasheet.pdf
LEAD PLUG BANA RETRACT RED 60" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CABLE 8COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
SAFETY MAT 1200X1200MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf