Cardinal Components CX5Z-A1B2C5-40-24.0D18
CX5Z-A1B2C5-40-24.0D18 picture photo
Mfg. Part Number
CX5Z-A1B2C5-40-24.0D18
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 18pF 30 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX5Z-A1B2C5-40-24.0D18.pdf
Availability of CX5Z-A1B2C5-40-24.0D18
QUANTITY
CX5Z-A1B2C5-40-24.0D18 Order Process
Ship out your order
Specifications of CX5Z-A1B2C5-40-24.0D18
Internal Part NumberEIS-CX5Z-A1B2C5-40-24.0D18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCX5
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX5Z-A1B2C5-40-24.0D18
Related LinksCX5Z-A1B2C5, CX5Z-A1B2C5-40-24.0D18 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CX5Z-A1B2C5-40-24.0D18 Details Description
Related parts for CX5Z-A1B2C5-40-24.0D18
IC MPU MPC85XX 533MHZ 783FCBGA datasheet.pdf
CASE ALUM UNPTD UNPTD 10"L X 3"W datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 20A AC datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 55NS 52PLCC datasheet.pdf
IC CONTROLLER SYNCH 28SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf