Cardinal Components CX5Z-A5B2C5-40-24.576D18
CX5Z-A5B2C5-40-24.576D18 picture photo
Mfg. Part Number
CX5Z-A5B2C5-40-24.576D18
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 20ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX5Z-A5B2C5-40-24.576D18.pdf
Availability of CX5Z-A5B2C5-40-24.576D18
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CX5Z-A5B2C5-40-24.576D18 Order Process
Ship out your order
Specifications of CX5Z-A5B2C5-40-24.576D18
Internal Part NumberEIS-CX5Z-A5B2C5-40-24.576D18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesCX5
PackagingDigi-Reel®
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX5Z-A5B2C5-40-24.576D18
Related LinksCX5Z-A5B2C5-, CX5Z-A5B2C5-40-24.576D18 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CX5Z-A5B2C5-40-24.576D18 Details Description
Related parts for CX5Z-A5B2C5-40-24.576D18
CONN TERM BLOCK 5POS BG datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 1.35K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 161MA 8 OHM SMD datasheet.pdf