Cree Inc. CXA1507-0000-000N0HF20E5
CXA1507-0000-000N0HF20E5 picture photo
Mfg. Part Number
CXA1507-0000-000N0HF20E5
Brief Description
LED XLAMP CXA1507 WHITE
Datasheet Download
CXA1507-0000-000N0HF20E5.pdf
Availability of CXA1507-0000-000N0HF20E5
QUANTITY
CXA1507-0000-000N0HF20E5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXA1507-0000-000N0HF20E5
Internal Part NumberEIS-CXA1507-0000-000N0HF20E5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Featured ProductCXA LED Array – Cree
PCN Design/SpecificationXlamp CXA15,25 White LEDs 18/Jul/2013
Standard Package100
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test200mA
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)37V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max375mA
CRI (Color Rendering Index)-
Viewing Angle115°
Features-
Size / Dimension15.85mm L x 15.85mm W
Height1.70mm
Light Emitting Surface (LES)8.90mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXA1507-0000-000N0HF20E5
Related LinksCXA1507-0000, CXA1507-0000-000N0HF20E5 Datasheet, Cree Inc. Distributor
CXA1507-0000-000N0HF20E5 Details Description
Related parts for CXA1507-0000-000N0HF20E5
MOSFET N-CH 25V 21A POLARPAK datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
MINI CONN 27POS RECEP datasheet.pdf
POWER CORD C19 TO C20 6' datasheet.pdf
CONN PLUG 52POS INLINE PIN datasheet.pdf