Switchcraft Inc. CXC3106A181P
CXC3106A181P picture photo
Mfg. Part Number
CXC3106A181P
Brief Description
CONN PLUG 10POS STRGHT PIN
Datasheet Download
CXC3106A181P.pdf
Availability of CXC3106A181P
QUANTITY
CXC3106A181P Order Process
Ship out your order
Specifications of CXC3106A181P
Internal Part NumberEIS-CXC3106A181P
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions10
Shell Size - Insert18-1
Current Rating-
Voltage - Rated500V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXC3106A181P
Related LinksCXC310, CXC3106A181P Datasheet, Switchcraft Inc. Distributor
CXC3106A181P Details Description
Related parts for CXC3106A181P
LED RED DIFF 1.8MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 260 Position 0.031" (0.80mm) Through Hole datasheet.pdf
FUSE LINKS FOR RLN 250V 10A datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 10NS 44TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 106K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 7.5NS 44TQFP datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 110POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156" datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf