Switchcraft Inc. CXC3106A2821S
CXC3106A2821S picture photo
Mfg. Part Number
CXC3106A2821S
Brief Description
CONN PLUG 37POS STRGHT SKT
Datasheet Download
CXC3106A2821S.pdf
Availability of CXC3106A2821S
QUANTITY
CXC3106A2821S Order Process
Ship out your order
Specifications of CXC3106A2821S
Internal Part NumberEIS-CXC3106A2821S
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions37
Shell Size - Insert28-21
Current Rating-
Voltage - Rated500V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXC3106A2821S
Related LinksCXC310, CXC3106A2821S Datasheet, Switchcraft Inc. Distributor
CXC3106A2821S Details Description
Related parts for CXC3106A2821S
CAP CER 4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
LED CBI 3MM GREEN LOW CURR .200 datasheet.pdf
MINIFITJRHDR VT SR W/PGS SN 5POS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC MMIC AMP HBT 4.5GHZ SOT-89 datasheet.pdf
IC VOICEPORT 2CH FXS 8KHZ 80LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf