Luminus Devices Inc. CXM-11-35-90-36-AA00-F2-3
CXM-11-35-90-36-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-11-35-90-36-AA00-F2-3
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED COB WHT
Datasheet Download
CXM-11-35-90-36-AA00-F2-3.pdf
Availability of CXM-11-35-90-36-AA00-F2-3
QUANTITY
CXM-11-35-90-36-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-11-35-90-36-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CXM-11-35-90-36-AA00-F2-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package275
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCXM-11
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test1150 lm (Typ)
Current - Test320mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test103 lm/W
Current - Max640mA
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension18.50mm L x 15.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)10.80mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-11-35-90-36-AA00-F2-3
Related LinksCXM-11-35-90, CXM-11-35-90-36-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-11-35-90-36-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CXM-11-35-90-36-AA00-F2-3
CAP CER 1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MODULE XFRMR LAN 10B-T SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC FPGA 480 I/O 1923FCBGA datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 3.5A 54 MOHM TH datasheet.pdf
IC VIDEO DECODER datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG RED 500' datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf