Luminus Devices Inc. CXM-14-50-80-36-AC00-F2-5
CXM-14-50-80-36-AC00-F2-5 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-14-50-80-36-AC00-F2-5
Brief Description
LED COB WHT
Datasheet Download
CXM-14-50-80-36-AC00-F2-5.pdf
Availability of CXM-14-50-80-36-AC00-F2-5
QUANTITY
CXM-14-50-80-36-AC00-F2-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-14-50-80-36-AC00-F2-5
Internal Part NumberEIS-CXM-14-50-80-36-AC00-F2-5
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K 5-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test2220 lm (Typ)
Current - Test480mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test132 lm/W
Current - Max1A
Features-
Size / Dimension19.00mm L x 19.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)13.50mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-14-50-80-36-AC00-F2-5
Related LinksCXM-14-50-80, CXM-14-50-80-36-AC00-F2-5 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-14-50-80-36-AC00-F2-5 Details Description
Related parts for CXM-14-50-80-36-AC00-F2-5
CONN ADAPT RP TNC PLUG-SMA JACK datasheet.pdf
IC SELECTOR/MUX QUAD 2-1 16-SOIC datasheet.pdf
PRO-CRIMPER DIE CES datasheet.pdf
PNEUM LOGIC OR ELEMENT PLUG-IN datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 470PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf