Luminus Devices Inc. CXM-18-30-95-36-AA00-F2-2
CXM-18-30-95-36-AA00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-18-30-95-36-AA00-F2-2
Brief Description
LED COB WHT 17.5MM 3000K 95CRI
Datasheet Download
CXM-18-30-95-36-AA00-F2-2.pdf
Availability of CXM-18-30-95-36-AA00-F2-2
QUANTITY
CXM-18-30-95-36-AA00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-18-30-95-36-AA00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CXM-18-30-95-36-AA00-F2-2
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test2595 lm (2530 lm ~ 2660 lm)
Current - Test800mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test93 lm/W
Current - Max1.6A
CRI (Color Rendering Index)95
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension21.50mm L x 21.50mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)17.50mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-18-30-95-36-AA00-F2-2
Related LinksCXM-18-30-95, CXM-18-30-95-36-AA00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-18-30-95-36-AA00-F2-2 Details Description
Related parts for CXM-18-30-95-36-AA00-F2-2
RES SMD 44.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 120 OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC GATE NOR 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
50' 16/3 SJT PLASTIC GUARD TBL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HD RA TH datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 6CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf