Luminus Devices Inc. CXM-18-35-90-36-AA00-F2-3
CXM-18-35-90-36-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-18-35-90-36-AA00-F2-3
Brief Description
LED COB WHT
Datasheet Download
CXM-18-35-90-36-AA00-F2-3.pdf
Availability of CXM-18-35-90-36-AA00-F2-3
QUANTITY
CXM-18-35-90-36-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-18-35-90-36-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CXM-18-35-90-36-AA00-F2-3
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test3010 lm (Typ)
Current - Test800mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test108 lm/W
Current - Max1.6A
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension21.50mm L x 21.50mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)17.50mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-18-35-90-36-AA00-F2-3
Related LinksCXM-18-35-90, CXM-18-35-90-36-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-18-35-90-36-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CXM-18-35-90-36-AA00-F2-3
IC OPAMP AUDIO 180MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC PFC/PWM CONTROLLER 20SOIC datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 25PPM CTR SPRD SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
IC SMART RESET DUAL PB 8 TDFN datasheet.pdf
CAP CER 20PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf