Luminus Devices Inc. CXM-6-35-80-36-AA00-F2-3
CXM-6-35-80-36-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-6-35-80-36-AA00-F2-3
Brief Description
LED COB WHT 6.3MM 3500K 80CRI
Datasheet Download
CXM-6-35-80-36-AA00-F2-3.pdf
Availability of CXM-6-35-80-36-AA00-F2-3
QUANTITY
CXM-6-35-80-36-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-6-35-80-36-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CXM-6-35-80-36-AA00-F2-3
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test120mA
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max240mA
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension8.90mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-6-35-80-36-AA00-F2-3
Related LinksCXM-6-35-80-, CXM-6-35-80-36-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-6-35-80-36-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CXM-6-35-80-36-AA00-F2-3
EMI FILTER LOW PRO 250VAC 10A datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
BOARD EVALUATION AD9649 65MSPS datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN POWER PLUG LOCKING BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf