Luminus Devices Inc. CXM-6-50-80-18-AA00-F1-5
CXM-6-50-80-18-AA00-F1-5 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-6-50-80-18-AA00-F1-5
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED COB WHT
Datasheet Download
CXM-6-50-80-18-AA00-F1-5.pdf
Availability of CXM-6-50-80-18-AA00-F1-5
QUANTITY
CXM-6-50-80-18-AA00-F1-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-6-50-80-18-AA00-F1-5
Internal Part NumberEIS-CXM-6-50-80-18-AA00-F1-5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package400
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCXM-6
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K 5-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test473 lm (460 lm ~ 485 lm)
Current - Test240mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)17.5V
Lumens/Watt @ Current - Test113 lm/W
Current - Max480mA
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension12.00mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-6-50-80-18-AA00-F1-5
Related LinksCXM-6-50-80-, CXM-6-50-80-18-AA00-F1-5 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-6-50-80-18-AA00-F1-5 Details Description
Related parts for CXM-6-50-80-18-AA00-F1-5
IC CTRLR HOTSWAP NEGVOLT SOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 139MA 3.64 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IPD M30 SHLD 3W SPST PLUG datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
OSC XO 52.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO-214AB datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf