Luminus Devices Inc. CXM-6-50-80-9-AA00-F1-5
CXM-6-50-80-9-AA00-F1-5 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-6-50-80-9-AA00-F1-5
Brief Description
LED COB WHT
Datasheet Download
CXM-6-50-80-9-AA00-F1-5.pdf
Availability of CXM-6-50-80-9-AA00-F1-5
QUANTITY
CXM-6-50-80-9-AA00-F1-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-6-50-80-9-AA00-F1-5
Internal Part NumberEIS-CXM-6-50-80-9-AA00-F1-5
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test473 lm (460 lm ~ 485 lm)
Current - Test480mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)8.8V
Lumens/Watt @ Current - Test112 lm/W
Current - Max960mA
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension12.00mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-6-50-80-9-AA00-F1-5
Related LinksCXM-6-50-80, CXM-6-50-80-9-AA00-F1-5 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-6-50-80-9-AA00-F1-5 Details Description
Related parts for CXM-6-50-80-9-AA00-F1-5
RES SMD 910K OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CONN TAB 14-16AWG CRIMP 30GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
TAPE FILAMENT 9MM X 55M CLEAR datasheet.pdf
CAP CER 2.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RP-SMA JACK 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
ANT TWO-WAY VHF 150-160MHZ MX datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf