Luminus Devices Inc. CXM-7-50-90-36-AA00-F2-5
CXM-7-50-90-36-AA00-F2-5 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-7-50-90-36-AA00-F2-5
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED ARRAY WHITE
Datasheet Download
CXM-7-50-90-36-AA00-F2-5.pdf
Availability of CXM-7-50-90-36-AA00-F2-5
QUANTITY
CXM-7-50-90-36-AA00-F2-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-7-50-90-36-AA00-F2-5
Internal Part NumberEIS-CXM-7-50-90-36-AA00-F2-5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package400
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCXM-7
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K 5-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test605 lm (Typ)
Current - Test160mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test108 lm/W
Current - Max350mA
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension13.00mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)7.50mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-7-50-90-36-AA00-F2-5
Related LinksCXM-7-50-90-, CXM-7-50-90-36-AA00-F2-5 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-7-50-90-36-AA00-F2-5 Details Description
Related parts for CXM-7-50-90-36-AA00-F2-5
RES ARRAY 8 RES 6.8K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12MHZ 16LFCSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 50V 0.16A SOT563 datasheet.pdf
CONN RCPT FH 160POS 050 VERT datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf