Luminus Devices Inc. CXM-9-30-95-36-AA00-F2-3
CXM-9-30-95-36-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-9-30-95-36-AA00-F2-3
Brief Description
LED COB WHT 9MM 3000K 95CRI SMD
Datasheet Download
CXM-9-30-95-36-AA00-F2-3.pdf
Availability of CXM-9-30-95-36-AA00-F2-3
QUANTITY
CXM-9-30-95-36-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-9-30-95-36-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CXM-9-30-95-36-AA00-F2-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package300
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test240mA
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max530mA
CRI (Color Rendering Index)95
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension15.00mm L x 15.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)9.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-9-30-95-36-AA00-F2-3
Related LinksCXM-9-30-95-, CXM-9-30-95-36-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-9-30-95-36-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CXM-9-30-95-36-AA00-F2-3
IC EEPROM 64KBIT 200NS 28DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 910 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC 400W 3000 RPM datasheet.pdf
1000 PPR 6-PIN MS CONNECTOR datasheet.pdf
IC SAMPLE RATE CONVERTER 20TSSOP datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20A 40V TO220AB datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf