Cypress Semiconductor CY14B104L-ZS25XC
CY14B104L-ZS25XC picture photo
Mfg. Part Number
CY14B104L-ZS25XC
Brief Description
IC NVSRAM 4MBIT 25NS 44TSOP
Datasheet Download
CY14B104L-ZS25XC.pdf
Availability of CY14B104L-ZS25XC
QUANTITY
CY14B104L-ZS25XC Order Process
Ship out your order
Specifications of CY14B104L-ZS25XC
Internal Part NumberEIS-CY14B104L-ZS25XC
Video FileCypress Nonvolatile RAMs
Standard Package135
Series-
PackagingTube
Format - MemoryRAM
Memory TypeNVSRAM (Non-Volatile SRAM)
Memory Size4M (512K x 8)
Speed25ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY14B104L-ZS25XC
Related LinksCY14B104, CY14B104L-ZS25XC Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY14B104L-ZS25XC Details Description
Related parts for CY14B104L-ZS25XC
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
PILOT LIGHT 5V LED SQUARE RED datasheet.pdf
RELAY SSR 90A@240VAC 120VAC IN datasheet.pdf
Connector Receptacle 92 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X8R 1206 datasheet.pdf
RES 22.9K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 20% 330VAC AXIAL datasheet.pdf