Cypress Semiconductor CY14B104N-BA25XI
CY14B104N-BA25XI picture photo
Mfg. Part Number
CY14B104N-BA25XI
Brief Description
IC NVSRAM 4MBIT 25NS 48FBGA
Datasheet Download
CY14B104N-BA25XI.pdf
Availability of CY14B104N-BA25XI
QUANTITY
CY14B104N-BA25XI Order Process
Ship out your order
Specifications of CY14B104N-BA25XI
Internal Part NumberEIS-CY14B104N-BA25XI
Video FileCypress Nonvolatile RAMs
Standard Package299
Series-
PackagingTube
Format - MemoryRAM
Memory TypeNVSRAM (Non-Volatile SRAM)
Memory Size4M (256K x 16)
Speed25ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case48-TFBGA
Supplier Device Package48-FBGA (6x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY14B104N-BA25XI
Related LinksCY14B104, CY14B104N-BA25XI Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY14B104N-BA25XI Details Description
Related parts for CY14B104N-BA25XI
RES SMD 150K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 670MA 170 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf