Cypress Semiconductor CY14B104N-ZS45XIT
CY14B104N-ZS45XIT picture photo
Mfg. Part Number
CY14B104N-ZS45XIT
Brief Description
IC NVSRAM 4MBIT 45NS 44TSOP
Datasheet Download
CY14B104N-ZS45XIT.pdf
Availability of CY14B104N-ZS45XIT
QUANTITY
CY14B104N-ZS45XIT Order Process
Ship out your order
Specifications of CY14B104N-ZS45XIT
Internal Part NumberEIS-CY14B104N-ZS45XIT
Video FileCypress Nonvolatile RAMs
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeNVSRAM (Non-Volatile SRAM)
Memory Size4M (256K x 16)
Speed45ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY14B104N-ZS45XIT
Related LinksCY14B104, CY14B104N-ZS45XIT Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY14B104N-ZS45XIT Details Description
Related parts for CY14B104N-ZS45XIT
ROUND SPACER #4 PHENOLIC 1-1/2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC LCD GAMMA BUFF 22CH 38-HTSSOP datasheet.pdf
INDICATOR 12V 6MM PROMINENT WHT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-18VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256K FLASH 48-VQFN datasheet.pdf
DIODE STD REC ISO LEAD 70A DO5 datasheet.pdf
HEATING ELEMENT REPLACEMENT KIT datasheet.pdf
470UF 400V 40X40MM 85C 10000H datasheet.pdf