Cypress Semiconductor CY25100SXI-050
CY25100SXI-050 picture photo
Mfg. Part Number
CY25100SXI-050
Datasheet Download
CY25100SXI-050.pdf
Availability of CY25100SXI-050
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY25100SXI-050 Order Process
Ship out your order
Specifications of CY25100SXI-050
Internal Part NumberEIS-CY25100SXI-050
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 15/Dec/2014
PCN Assembly/OriginCopper Wire Bonds/Transfer 14/Jun/2013
GSMC Manufacture Merger 15/May/2014
Standard Package97
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY25100SXI-050
Related LinksCY25100, CY25100SXI-050 Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY25100SXI-050 Details Description
Related parts for CY25100SXI-050
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 8DIP datasheet.pdf
VARISTOR 247V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
BOARD EVAL LED DRIVER LM3445 datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.025" (0.64mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 4A 125V datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2 NYLON 15MM datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 41 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS 1MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.016UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf