Cypress Semiconductor CY3250-21X34-POD
CY3250-21X34-POD picture photo
Mfg. Part Number
CY3250-21X34-POD
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
PSOC POD FOR CY8C21X34
Datasheet Download
CY3250-21X34-POD.pdf
Availability of CY3250-21X34-POD
QUANTITY
CY3250-21X34-POD Order Process
Ship out your order
Specifications of CY3250-21X34-POD
Internal Part NumberEIS-CY3250-21X34-POD
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / Not applicable
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesCY3250-21X34 Schematic
CY3250-21X34 Bill of Materials
CY3250-21X34 Mechanical Layout
Featured ProductCapSense Sensing Technology
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 15/Jun/2015
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyAccessories
SeriesPSoC®
Accessory Type2 Emulation Pods
For Use With/Related ProductsCY3215-DK, CY8C21X34
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY3250-21X34-POD
Related LinksCY3250-2, CY3250-21X34-POD Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY3250-21X34-POD Details Description
Related parts for CY3250-21X34-POD
FIXED IND 3.3UH 135MA 1.3 OHM datasheet.pdf
LINE FILTER 14MH 1.5A N SERIES datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
ROUND SPACER M3.5 NYLON 7/8" datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 108POS datasheet.pdf