Cypress Semiconductor CY37064VP100-100AXI
CY37064VP100-100AXI picture photo
Mfg. Part Number
CY37064VP100-100AXI
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 64MC 12NS 100LQFP
Datasheet Download
CY37064VP100-100AXI.pdf
Availability of CY37064VP100-100AXI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY37064VP100-100AXI Order Process
Ship out your order
Specifications of CY37064VP100-100AXI
Internal Part NumberEIS-CY37064VP100-100AXI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package180
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesUltra37000™
PackagingTray
Programmable TypeIn-System Reprogrammable™ (ISR™) CMOS
Delay Time tpd(1) Max12.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells64
Number of Gates-
Number of I/O69
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY37064VP100-100AXI
Related LinksCY37064VP, CY37064VP100-100AXI Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY37064VP100-100AXI Details Description
Related parts for CY37064VP100-100AXI
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 12-SON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 511K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT PINS datasheet.pdf