Cypress Semiconductor CY37128P100-100AXC
CY37128P100-100AXC picture photo
Mfg. Part Number
CY37128P100-100AXC
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 128MC 12NS 100LQFP
Datasheet Download
CY37128P100-100AXC.pdf
Availability of CY37128P100-100AXC
QUANTITY
CY37128P100-100AXC Order Process
Ship out your order
Specifications of CY37128P100-100AXC
Internal Part NumberEIS-CY37128P100-100AXC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesUltra37000™
PackagingTray
Programmable TypeIn-System Reprogrammable™ (ISR™) CMOS
Delay Time tpd(1) Max12.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells128
Number of Gates-
Number of I/O69
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY37128P100-100AXC
Related LinksCY37128P1, CY37128P100-100AXC Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY37128P100-100AXC Details Description
Related parts for CY37128P100-100AXC
FILTER RFI GEN PURPOSE 1A PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 400V 8A TO263AB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
AMMETER 0-100A LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
TV 8C 8#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
ACB 54C 54#16 PIN RECP LINE datasheet.pdf
24 BIT 192KHZ STEREO DAC WITH HEADPHONE BUFFER IC datasheet.pdf