Cypress Semiconductor CY37128P100-125AXIT
CY37128P100-125AXIT picture photo
Mfg. Part Number
CY37128P100-125AXIT
Brief Description
IC CPLD 128MC 10NS 100LQFP
Datasheet Download
CY37128P100-125AXIT.pdf
Availability of CY37128P100-125AXIT
QUANTITY
CY37128P100-125AXIT Order Process
Ship out your order
Specifications of CY37128P100-125AXIT
Internal Part NumberEIS-CY37128P100-125AXIT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesUltra37000™
PackagingTape & Reel (TR)
Programmable TypeIn-System Reprogrammable™ (ISR™) CMOS
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.5 V ~ 5.5 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells128
Number of Gates-
Number of I/O69
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY37128P100-125AXIT
Related LinksCY37128P1, CY37128P100-125AXIT Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY37128P100-125AXIT Details Description
Related parts for CY37128P100-125AXIT
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 5A 6V datasheet.pdf
CONN MINI UHF JACK STR CRIMP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 5A 110V datasheet.pdf
FERRITE BEAD ARRAY 240 OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
SWITCH SPDT 15A PIN PLUNGER datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
POTENTIOMETER LINEAR datasheet.pdf
CAP 560 UF 20% 10 V datasheet.pdf